Історія школи

1950 рік…Розбудовується вулиця Долматова, зростає житловий фонд, а найближчі школи знаходяться далеко (СШ№ 24). Тому виникає потреба у будівництві нової школи. У 1952 році така школа була побудована Придніпровським управлінням будівництва (перший директор Цариков Михайло Васильович). Школі присвоєний № 9. Стара школа № 9 була закрита, тому що не відповідала потребам населення і санітарно-гігієнічним нормам. Крім навчального корпусу зводиться теплиця, кроликоферма. На присадибній ділянці виростає сад, кущі чорної смородини. Сільгосппродукти вивозяться на продаж. Для цього використовується моторолер, подарований міським педучилищем. Виручені гроші йдуть на розвиток і утримання господарства. Побудований навчальний корпус мав недолік: був відсутній великий спортзал. І тому у 1963 році з’являється новий другий корпус з великим світлим спортзалом, майстернями, фізичним та хімічним кабінетами. Школа вважалась однією з найкращих шкіл міста. Був високий якісний показник, високий рівень викладання предметів, особливо фізико – математичного напрямку. Учень середньої школи № 9 вручає квіти Л.І. Брежнєву з нагоди відкриття бюсту.  Існувало по 5-6 паралелей одного класу (навчання проводилось у дві зміни). По 11-15 випускників нагороджувались золотими та срібними медалями за рік. На базі школи № 9 проходять міські, обласні семінари вчителів математики, фізики, географії, хімії. За роки існування школи було здійснено 57 випусків, випущено 3274 учні, з них:

•  нагороджено золотою медаллю – 104,
  •  нагороджено срібною медаллю – 56.