Рекомендації батькам

Рекомендації для батьків першокласників

• Підтримайте в дитині її прагнення бути школярем. Ваша  щира зацікавленість у її шкільних справах і турботах, серйозне ставлення до її перших досягнень і можливих труднощів допоможуть першокласникові підтвердити значущість його нового статусу.

• Обговоріть із дитиною ті правила і норми, з якими вона стикається в школі. Поясніть іх необхідність.

• Ваша дитина прийшла до школи, щоб учитися, у неї може щось не відразу виходити, це природно. Дитина має право на помилку.

• Складіть разом із дитиною розпорядок дня, стежте за його дотриманням. Не пропускайте труднощів, можливих на початковому етапі оволодіння навчальними навичками.

• Підтримайте дитину в її бажанні досягти успіху. У кожній роботі обов'язково знайдіть, за що  можна її похвалити. Пам'ятайте, що похвала й емоційна підтримка ("Молодець!", "Ти так добре впорався!", "Я пишаюся тобою!") здатні помітно підвищити інтелектуальні досягнення дитини.

• Якщо вас щось не покоїть у поведінці дитини, її навчальних справах, не соромтеся звертатися за порадою та консультацією до вчителя або шкільного психолога.

• Зі вступом до школи в житті вашої дитини з'явиться людина,більш авторитетна, ніж ви. Це - учитель. Поважайте думку дитини про свого педагога.

Рекомендації батькам п'ятикласників

•  У ваших дітей проблеми - переломний період, тому будьте особливо спостережливими, уважними та терплячими.

• У 5-му класі розширився обсяг матеріалу з основних предметів , зросла кількість предметів, тому збільшився час підготовки до уроків.

• Забезпечте своїм дітям вдале поєднання відпочинку, фізичної праці та роботи над уроками.

• Програми включають більше теоретичного матеріалу, тому слід привчити дітей гарно заучувати окремі правила з математики, української мови, природознавства.

• Уважно стежте за рівнем  виразного читання ваших дітей. Хай удома вони виразно читають усі тексти, що задані з різних предметів.

• Заведіть дітей у бібліотеку, читальний зал не насильнго, а привчайте до повсякденного читання художньої літератури, просіть їх переказати прочитане.

• Стежте за порадами вчителів, записаними у щоденниках і робочих зошитах.

• Дбайте про те,щоб дитина була охайною в усьому,зокрема і бережно ставилася до підручників.

• Ніколи не поспішайте з висновками ані про дитину, ані про вчителя - прийдіть до школи, поспілкуйтеся з учителем.

• Намагайтеся придбати для сімейної бібліотеки різні словники та додаткову літературу.

• Пам'ятайте: клас,у якому навчається ваша дитина, -  ціле трьох колективів: дітей, батьків, учителів. Що дружнішими ,цілеспрямованішими будуть ці колективи, то в кращій атмосфері  буде формуватися ваша дитина. Це залежить від кожного й від вас зокрема.

• Не забувайте: дитину не можна карати за неуміння, а терпляче вчити, підказувати, радити, допомогати, підтримувати.

• Керуйтеся у спілкуванні з дитиною правилом: найдієвіший засіб виховання - особистий приклад.

• Дбайте про всебічний розвиток своєї дитини.

• Умійте ставити себе на місце дитини.

• Пам'ятайте: праця, зокрема навчальна, не завдає шкоди вихованню дитини, а бездіяльність - її перший ворог.