Навчально - виховна робота

Пам'ятка батькам п'ятикласників

•  У ваших дітей проблеми - переломний період, тому будьте особливо спостережливими, уважними та терплячими.
  • У 5-му класі розширився обсяг матеріалу з основних предметів , зросла кількість предметів, тому збільшився час підготовки до уроків.
  • Забезпечте своїм дітям вдале поєднання відпочинку, фізичної праці та роботи над уроками.
  • Програми включають більше теоретичного матеріалу, тому слід привчити дітей гарно заучувати окремі правила з математики, української мови, природознавства.
  • Уважно стежте за рівнем  виразного читання ваших дітей. Хай удома вони виразно читають усі тексти, що задані з різних предметів.
  • Заведіть дітей у бібліотеку, читальний зал не насильнго, а привчайте до повсякденного читання художньої літератури, просіть їх переказати прочитане.
  • Стежте за порадами вчителів, записаними у щоденниках і робочих зошитах.
  • Дбайте про те,щоб дитина була охайною в усьому,зокрема і бережно ставилася до підручників.
  • Ніколи не поспішайте з висновками ані про дитину, ані про вчителя - прийдіть до школи, поспілкуйтеся з учителем.
  • Намагайтеся придбати для сімейної бібліотеки різні словники та додаткову літературу.
  • Пам'ятайте: клас,у якому навчається ваша дитина, -  ціле трьох колективів: дітей, батьків, учителів. Що дружнішими ,цілеспрямованішими будуть ці колективи, то в кращій атмосфері  буде формуватися ваша дитина. Це залежить від кожного й від вас зокрема.
  • Не забувайте: дитину не можна карати за неуміння, а терпляче вчити, підказувати, радити, допомогати, підтримувати.
  • Керуйтеся у спілкуванні з дитиною правилом: найдієвіший засіб виховання - особистий приклад.
  • Дбайте про всебічний розвиток своєї дитини.
  • Умійте ставити себе на місце дитини.
  • Пам'ятайте: праця, зокрема навчальна, не завдає шкоди вихованню дитини, а бездіяльність - її перший ворог.